Turbosprężarki Serwis, naprawa i regeneracja

Informacje o Turbosprężarkach

Regeneracja turbiny Ford Focus 1.6

Turbina w samochodzie jest jednym z tych elementów, które dosyć szybo ( w porównaniu do innych części) się zużywają. Jednak istnieje zabieg, który pozwoli na znaczne wydłużenie pracy jednej turbiny, a jest nim regeneracja.

Na czym polega regeneracja turbiny w samochodach Ford?

Turbosprężarka to część, która przede wszystkim kojarzona jest z silnikami diesla. Regeneracja turbiny pozwala na znaczne obniżenie kosztów, ponieważ regeneracja kosztuje jedną czwartą tego co nowa turbina.

Cały proces rozpoczyna się od dokładnego sprawdzenia obudowy turbiny, a następnie serwisant przechodzi do wyczyszczenia (najczęściej piaskowania), dzięki temu można dokładnie ocenić stan korpusu oraz pozbyć się ewentualnej korozji.

Po dokładnym sprawdzeniu korpusu serwisant przechodzi do najważniejszego kroku, czyli pomiarów. Turbosprężarki mogą się różnić między sobą, tym samym taka regeneracja turbiny w Fordzie Focusie 1.6 może różnić się w pomiarach od innego modelu np. Opla Astry. Dlatego też istotne jest żeby serwisant robił wszystko zgodnie z wytycznymi producenta. Jeżeli pomiary wykażą jakąś nieprawidłowość, a części będą oznaki zużycia to zostają wymienione na nowe.

Odpowiednio zregenerowana turbina powinna zachowywać się tak samo jak jej nowy odpowiednik.