Turbosprężarki Serwis, naprawa i regeneracja

Informacje o Turbosprężarkach

Jak nie popsuć nowej turbosprężarki ?

Turbosprężarka jest podzespołem, który stosunkowo nie psuje się często i przy zapewnieniu jej właściwych warunków pracy, nie powinna sama z siebie wymagać wymiany. Jeżeli jednak zdarzy się, że ulegnie zniszczeniu, należy dokładnie zbadać przyczynę takiego stanu rzeczy, w przeciwnym przypadku nowa turbosprężarka może podzielić los swojej poprzedniczki.

Co może być powodem uszkodzenia turbosprężarki

Najczęstszym powodem uszkodzeń turbosprężarki jest niezapewnienie jej odpowiednich warunków pracy: brak odpowiedniego smarowania lub zanieczyszczony olej. Zdarza się także, że winę ponoszą usterki układu wtryskowego lub niewłaściwie przeprowadzony chiptuning.

Jak zapobiec problemom na przyszłość?

Istnieje ryzyko, że tuż po zamontowaniu turbosprężarka może od razu ponownie ulec awarii, bez względu na to czy jest nowa czy zregenerowana. Jak nie popsuć nowej turbosprężarki ? Wystarczy zadbać o kilka istotnych czynności przed jej zamontowaniem i wszystko powinno zakończyć się sukcesem:

  • Po pierwsze mechanik, lub fachowiec, który regenerował nam turbosprężarkę, powinien sprawdzić jakie były przyczyny poprzedniej awarii. Rozebranie turbosprężarki i dokładne zbadanie jej, powinno wyjaśnić jaki błąd został popełniony i zapobiec ponownemu uszkodzeniu podzespołu;
  • Do zamontowania nowej turbosprężarki najlepiej jest wybrać zaufany warsztat aby mieć pewność, że mechanik wykona wszystkie niezbędne czynności przed zamontowaniem podzespołu w naszym aucie;
  • Nie wolno dopuścić by turbosprężarka zaczęła pracować „na sucho”. Aby temu zapobiec zaleca się wypełnić kanaliki świeżym i czystym środkiem smarującym, równocześnie wprawiając w ruch wirnik, tak aby łożyskowanie smarowane było od samego początku pracy nowej turbosprężarki.