Turbosprężarki Serwis, naprawa i regeneracja

turbosprężarka fd
Wszystko o Turbosprężarkach

Producenci turbosprężarek

Rynek turbosprężarek w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze na świecie jeździe coraz więcej samochodów a po drugie większość silników uwzględnia w swojej konstrukcji turbodoładowanie. Warto zwrócić szczególną uwagę na dwóch światowej klasy producentów, mianowicie  firmy Garret oraz Borg Warner.

Początki firmy Garret sięgają roku 1936. Wtedy to Cliff Garret założył swoją firmę. Jak podaje oficjalna strona firmy pierwszą siedzibę stanowił jednoosobowy pokój w Los Angeles (USA). Firma posiadała jednego pracownika i zaczęło się od jednego klienta. Ale kreatywność Cliffa Garreta, jego chęć rozwoju i odniesienia sukcesu, trochę szczęścia i pomoc ze strony przyjaciół sprawiły, że cały projekt zaczął się intensywnie rozrastać. Dziś przy produkcji pracuje około 6000 pracowników. Produkowane przez Garreta turbosprężarki montowane są w silnikach niemal wszystkich liczących się marek motoryzacyjnych. Firma nieustannie pracuje nad innowacjami produktów. O jakości turbosprężarek Garret niech świadczy choćby fakt, że stosowane są one w silnikach samochodów biorących udział w najtrudniejszych na świecie wyścigach jak World Rally, amerykański Le Mans, 24-godzinny Le Mans.

BorgWarner to niewątpliwie wielki gracz na rynku producentów turbosprężarek. Firma została założona w 1901 roku zatem za nimi już ponad wiek nieustającej pracy nad doskonaleniem swoich produktów. To właśnie BorgWarner skonstruował i produkuje najnowocześniejsze turbosprężarki o dwustopniowym systemie doładowania (R2S). To niezwykle ciekawa konstrukcja polegająca na połączonym działaniu dwóch turbosprężarek ? mniejszej i większej. Pracują one zamiennie w zależności o ilości obrotów silnika. Produkty tego producenta dystrybuowane są niemal na całym świecie ? rzecz jasna w jego zmotoryzowanej części. Konstruktorzy firmy mimo wielu sukcesów dalej pracują nad nowymi rozwiązaniami, które zmniejszą zużycia paliwa, zwiększa moc silnika i jego sprawność.