MSM Turbosprężarki Serwis

wymiana biegi skrzynie biegow (1)
SuperTurbo

Wymiana skrzyni biegów – koszty i opłacalność

Jeżeli skrzynia biegów w naszym samochodzie, zarówno automatyczna jak i manualna, ulegnie uszkodzeniu, konieczna stanie się jej wymiana. Nie ma znaczenia, czy zamiennik będzie używany, czy nowy, do wykonania zawsze będzie ta sama praca. Czy wymiana skrzyni biegów jest w ogóle opłacalna?

Dużo pracy

Niestety, jest to bardzo pracochłonne i kosztowne przedsięwzięcie, aczkolwiek czasem nieuniknione. O wiele łatwiejsze do diagnozy i wymiany są przekładnie manualne. Taka wymiana skrzyni biegów będzie oscylowała wokół sumy 2 – 2.5 tys. złotych. Dla wielu modeli będą to koszty zabójcze, ale dla niektórych kierowców będzie to zbawienie. O wiele gorzej sprawa ma się w przypadku wymiany automatycznej skrzyni biegów.

Ze względu na jej pełen automatyzm w czasie jazdy, jest dużo bardziej skomplikowana w swojej budowie. Z tego względu sama robocizna przy takim układzie będzie kosztowała od 5 do 15 tys. złotych, w zależności od potrzebnej ilości czasu oraz danego modelu. W przypadku poszukiwań zamiennika warto skorzystać z używanej części w dobrym stanie, bo będzie dużo tańsza od nowej.