Turbosprężarki Serwis, naprawa i regeneracja

SuperTurbo

Turbosprężarki tuningowe

Turbosprężarki hybrydowe znane są również pod kątem turbosprężarek tuningowych, które są zmodyfikowane ze standardowej turbosprężarki w celu uzyskania odpowiednich właściwości. Turbosprężarka tuningowa bardzo szybko łączy odpowiedź na naciśnięcie pedału gazu z dużym przepływem powietrza podczas wysokich obrotów silnika oraz jego mocy.

Dodatkowo taka zmodyfikowana turbosprężarka tuningowa nie posiada konieczności przerabiania układu wydechowego, ponieważ pasuje ona na zasadzie Plug and Play, gdzie idealnie wpasowuje się w miejsce standardowej turbosprężarki. Za równo podnosząc moc silnika, należy zwiększyć ilość paliwa, a także powietrza, które dostarczane jest do silnika. Aby zwiększyć taką ilość powietrza, można dokonać ją na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest przy wymianie turbosprężarki na większą, natomiast drugi sposób wiąże się z modyfikacją standardowej turbosprężarki.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje turbosprężarek tuningowych, które są wydajniejsze do 3 litrowych silników z rodziny GTB2260:

  • ROTORTECH Stage 1 –  ok. 360KM, dodatkowo reakcja na gaz oraz wydajność na niskich obrotach,która zbliżona jest do turbiny seryjnej.
  • ROTORTECH Stage 2 –  ok. 380KM, słabsza wydajność w niskim zakresie obrotów