Turbosprężarki Serwis, naprawa i regeneracja

SuperTurbo

Fachowa regeneracja turbiny lepszym sposobem niż kupno nowej

 Samochody osobowe coraz częściej stosują układy turbodoładowania. Auta wyposażone w turbosprężarkę stanowią niezastąpioną formę bezpieczeństwa podczas manewrów wyprzedzania, ale są również dodatkowym elementem przyśpieszenia, co dla miłośników jazdy może to być znaczące.

Jakie są zasady działania turbosprężarki ?

     Dla fachowców zasada pracowania turbosprężarki jest prosta. Zwykli kierowcy mogą nie do końca wiedzieć, jak ważne pełni ona zadanie w naszych samochodach. Spaliny, które produkuje nasze auto wydobywają się przez kolektor wylotowy jednostki napędowej, a następnie prowadzone są na łopatki do osadzonego na wałku turbosprężarki wirnika turbiny. Następnie wirnik turbiny zostaje wprowadzony w ruch.

Drugi wirnik, który umieszczony jest w sprężarce połączony jest specjalnym wałkiem. Turbina go napędzą, kompresuje, a powietrze, które się znajduje zostaje wtłoczone do komory spalania silnika. Jednakże, każda rzecz w aucie się zużywa w podzespołach, więc należy pamiętać o rzetelnym sprawdzaniu, i jeśli jest taka potrzeba to należy naprawić i regenerować zużywające się części. W przypadku turbosprężarki jest podobnie. Należy pamiętać, że turbina, która zostanie poddana regeneracji przez fachowców może działać lepiej niż nowa, która zostanie kupiona bez żadnej gwarancji i pewności o jej odpowiednim działaniu.

Po pierwsze w przypadku regeneracji turbiny zwraca się uwagę na kilka występujących elementów. Najważniejsze, aby pamiętać, że każda turbina zanim zostanie zregenerowana zostaje poddana ścisłej analizie. Mierzy się jej pomiary i części, aby oszacować koszt dla klienta. Warsztat sprowadza części, które zostaną użyte podczas regeneracji turbiny.

Warto mieć na uwadze, że podczas regeneracji turbiny należy sięgać po nieco droższe podzespoły, które będą gwarantować lepszą funkcjonalność. Po wymienieniu wszystkich części i dokładnym wyczyszczeniu turbosprężarki należy sprawdzić zespół wirujący. Jest to nic innego jak odczytywanie obrotów silnika odpowiadających prędkości, jakie osiąga auto podczas jazdy.

Plusy regeneracji turbiny

Dzięki regeneracji turbiny po pierwsze mamy pewność, że została rzetelnie i fachowo sprawdzona i wyczyszczona przez specjalistów. Po drugie, mamy dokładne informacje na temat tego, co zostało zrobione w turbosprężarce, a po trzecie generujemy mniejsze koszty za lepszą jakość i sprawdzone źródło.

Dla kierowców, którzy cenią sobie jakość usług i przede wszystkim wiedzę na temat tego, co znajduje się w podzespołach jego samochodu, to regeneracja turbiny jest najlepszym rozwiązaniem niż kupno nowej. Nie tylko dlatego, że regeneracja turbiny działa lepiej niż nowa, ale również dlatego, że mamy pełną świadomość, od początku do końca, co zostało wyczyszczone, wymienione i zrobione w pojazdach przez fachowców.